سفارش تبلیغ
صبا
ثمره دانش، خلوص در عمل است . [امام علی علیه السلام]
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :1
بازدید دیروز :2
کل بازدید :106742
تعداد کل یاداشته ها : 30
97/10/29
3:27 ص

چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم در 24 خرداد 1392 برگزار خواهدشد.

عمر قانونی هر دوره  شوراها 4 سال است، ولی در پی تصویب قانونی در مجلس مصوب شد که انتخابات خبرگان با مجلس و انتخابات شوراها با ریاست‌جمهوری ادغام شود. انتخابات گذشته در سال 1385 برگزار شد و عمر شوراهای سوم 7 سال به درازا کشید.

شورا در سیره پیامبر(ص)

رسول خدا(ص) برای آموزش دادن مردم بر مبنانی شورا، آنان را تشویق می‌ کرد که در استدلال ها و اظهار نظرهای خود، در مسائل جنگ و صلح، بین تکلیف الهی و شرعی و تدبیر بشری پیامبر(ص) تفاوت قائل شوند و در جاهایی که نظر خاص پیامبر(ص) است به آن حضرت مشورت دهند. نویسندگان سیره آن حضرت نوشته‌اند که پیامبر در جنگ بدر در جایی نزدیک آب بدر فرود آمد، اما حباب بن منذر گفت: ای رسول خدا! اگر انتخاب این مکان نازل شده از طرف خداوند است از آن یک گام به جلو و یک گام به عقب بر نمی ‌داریم یا این که یک نظر و تدبیر جنگی به شمار می ‌آید؟ رسول خدا(ص) فرمود: بلکه نظر و تدبیری جنگی است. سپس گفت: پس ای رسول خدا! این جا جای خوبی نیست. پس بیائید این مردم را بلند کنید تا از دشمن به آب نزدیک‌ تر باشیم. پیامبر(ص) به او فرمود: نظر خوبی دادی. پس به نظر او عمل کرد. این که پیامبر(ص) پیرامون کاری از یاران خود نظر خواهی می‌ کند و آنان را به مناقشه فرا می ‌خواند که به طرحی جایگزین فکر کنند، آنان را به اندیشه ورزی تمرین می ‌دهد و به رهبران پس خود را رهنمون می ‌شود که پیرامون تصمیم ‌های خود به نظرات مردم گوش دهند.

حال ما رهروان آن رسول بزرگوار بایستی احساس مسئولیت کنیم و به پیروی از آن حضرت تمام کارهای مربوط به شهر و روستایمان را با مشورت و کارهای گروهی انجام دهیم . و برای پیشرفت روستایمان کمر همت را ببندیم، هم اکنون که روز  آخر ثبت نام از کاندیداهاست ، خبری خیلی خوشحال کننده و مسرت بخشی به گوش می رسد که جوانان روستا همت کرده اند که در کنار بزرگترها به میدان بیایند حال چه رای بیاورند و چه رای نیاورند آنها پیروز میدانند چون نسبت به سرنوشت خود احساس مسئولیت می کنند و اگر تمام مردم باور کنند می توانند هر مسئولی را به سوی آبادانی روستای خود سوق دهند.

باید بدانیم اگر ما هیچ حرکتی نکنیم و در هیچ زمینه ای احساس مسئولیت نکنیم . چگونه می توانیم برای روستای خود قدمی برداریم ، حال که جوانان احساس مسئولیت کرده اند باید منتظر نتیجه آن شد که چگونه مردمان فهیم و بی غل و غش روستایمان از آنان حمایت می کنند و  جوانان رشید خود را به نمایندگی  ، عضوی از اعضای شورای روستا می نمایند و آنگاه چهار سال فرصت دارند که خود را ثابت کنند.

ما باید به یاد داشته باشیم که در دوره تبلیغات و بعد از آن صداقت و احترام را سرلوحه کار خود قرار دهیم نه اینکه پس از کسب آراء مردم شریف ، دیگر به مشکلات آب ، برق ، تلفن و غیره آنان هیچ توجه ای نداشته باشیم ، مردمی که از حداقل امکانات راضی هستند . چگونه در دادگاه وجدان جواب پس دهیم.. هر عضوی از اعضای شورا به دلیل نمایندگی از مردم در اداره های دولتی قابل احترامند ، و نباید از این احترام سوء استفاده نموده و علیه خود مردم استفاده کنیم ، بیائیم با شرافت و پیروی از پیامبر بزرگ اسلام (ص) و بزرگواران دین مبین اسلام  در خدمت خلق خدا باشیم .

صادق ، استوار ، کوشا و همدلی در خدمت مردم باشید ، به امید موفقیت تمام مردم این سرزمین --- ایران بزرگ.... ایران بزرگ... ایران عزیر و همچنین دیوان عزیز


92/1/24::: 10:26 ص
نظر()